Pāriet uz galveno saturu

VETERINĀRĀ PALĪDZĪBA MĀJAS APSTĀKĻOS

                 
Dažādu cilvēku viedokļi par ārstēšanu mājas apstākļos atšķiras, bet arī atšķiras dažādu veterinārārstu servisa kvalitāte un darba stils.

Vēlos pastāstīt, kā es strādāju  izbraucot uz mājām, un vai ir racionāli to  darīt mājās.

Klīnikā strādāju 14 gadus un manu pakalpojumu kvalitāte ir maksimāli tuvu darbam ambulatorajos apstākļos.  Man ir liela pieredze mazo un eksotisko dzīvnieku ķirurģijā, terapijā un rentgenoloģijā.

Uz mājām izbraucu pēc iepriekšējā pieraksta, bet ne vienmēr ir iespēja atbraukt uz mājām uzreiz. Akūtos un neatliekamos gadījumos vienmēr iesaku braukt uz veterināro klīniku, jo klīnika var nodrošināt daudz vairāk izmeklējumu un veikt dzīvnieka stāvokļa stabilizēšanu, pie tam arī mājās nav iespējams veikt sarežģītas un lielas operācijas, jo tas ir bīstami dzīvniekam un nekādā gadījumā nav racionālais risinājums.

Visbiežāk mājas apstākļos tiek veiktas vakcinācijas, dzīvnieku apzīmēšana ar mikročipu, reģistrēšana, dokumentu noformēšana, profilaktiskās apskates, konsultācijas par dažādiem jautājumiem, piemērām, par turēšanas īpatnībām, ārstēšanu.   


Viens no maniem darbības virzieniem - mazo un eksotisko dzīvnieku aritmoloģija, elektrokardiogrāfija. Šis izmeklēšanas veids ir izpildāms arī mājas apstākļos, jo mobilo elektrokardiogrāfu, nepieciešamības gadījumā, bez problēmām var pārvadāt uz jebkuru vietu.



Katram izbraukumam uz mājām gatavojos attiecīgi un pedantiski, bet ņemu līdzi tikai pašu nepieciešamo, jo, piemērām, vakcīnām ir jānodrošina īpašs uzglabāšanas temperatūras režīms, un tās nav ieteicams ņemt līdzi bez vajadzības, un pie reizes liekie instrumenti veido papildu svaru, kas apgrūtina pārvietošanos daudzīvokļu mājās, it īpaši, kurās nav lifta. Visu iepriekš minēto faktoru dēļ cenšos noskaidrot maksimāli daudz informācijas par pacientu un kādas manipulācijas ir nepieciešams veikt.



Izmantoju tikai vienreizlietojamas šļirces un adatas, kuras vienmēr  utilizēju atbilstoši medicīnas atkritumu utilizācijas prasībām.

Instrumenti, kurus lietoju mājas apstākļos izpildāmās mazinvazīvajās ķirurģiskajās un stomatoloģiskajās manipulācijās, vienmēr ir sterilizēti, iepakoti un aizsargāti no jebkura piesarņojuma veida transportēšanas laikā.


Mājas apstākļos arī ir iespēja veikt urīna analīzes - ātrais tests (teststrēmeles), pateicoties tam var ātri novērtēt dzīvnieka uroģenitālās sistēmas un aknu funkcijas. Attiecīgi vēlāk izmeklēju mikroskopiski urīna sedimentu.


Mājas apstākļos var noņemt arī asins analīzes, ja dzīvnieka īpašnieks nodrošina dzīvnieka fiksāciju. 

Visus izmeklēšanas rezultātus nosūtu elektroniski, nepieciešamības gadījumā nozīmēju terapiju vai papildus izmeklēšanu. 

Kopsavilkumā varu teikt, ka mājas apstākļos ir izpildāma pamata klīniskā izmeklēšana, ka arī nelielas ķirurģiskās un stomatoloģiskās  procedūras un terapija. Tas ir ērti dzīvnieka īpašniekam, jo nav jāplāno braukšana uz klīniku, it īpaši ērti ir gadījumā, ja dzīvnieks ļoti slikti panes laiku ceļā un ir ļoti nemierīgs. 

Komentāri

Šī emuāra populārākās ziņas

Zemādas un ādas jaunveidojumi grauzējiem

  Žurkām un citiem grauzējiem zemādas un ādas veidojumi ir diezgan aktuālā problēma, un to izcelsme var būt dažāda, attīstīties var arī jebkurā dzīvnieka vecumā. Žurkām biežākie jaunveidojumu veidi : v  Abscesi - zemādas bekteriālā infekcija, kuras rezultātā zemādā uzkrājas strutains materiāls v  Piena dziedzeru jaunveidojumi - bieži sastopami nesterilizētām mātītēm. Lokalizējas vairāk cirkšņu vai padušu apvidū. v  Papillomas v  Bazālo šūnu karcinomas   Pelēm: v Abscesi v Piena dziedzeru adenokarcinomas v Fibrosarkomas v Plakano šūnu karcinomas   Kāmjiem: v Labdabīgie vairogdziedzera jaunveidojumi v Melanomas v Ādas vēzis (ļaundabīgs) v Asaru dziedzeru adenomas v Ādas limfomas v Bazālo šūnu karcinomas v Plakano šūnu karcinomas Precīzu diagnozi var noteikt tikai veterinārārsts. Ādas un zemādas veidojumus var diferencēt izmeklējot vizuāli, aptaustot, ka arī veicot nepieciešamās diagnostiskas procedūras: u  Rentgens un / vai ultrasonogrāfija - metas...

Piretrīni - kaķiem bīstamas vielas, kuras satur skudru inde, un ne tikai...

  Vasara - patīkams silts gada laiks, kad cilvēki dodas uz vasarnīcām, pavada daudz laika dabā, dārzos, un daudzi ņem līdzi arī savus četrkājainos ģimenes locekļus. Bet vasara ir lielisks laiks arī kukaiņiem. Piemērām, skudras, kuras var iedzīvoties terasēs, dārzā, pat telpās, var rādīt lielu kaitējumu mājai, dārzam, cilvēku un dzīvnieku veselībai. Dārza skudru kodumi ir sāpīgi un var izraisīt stipras alerģiskas reakcijas, kā arī skudras var pārnesāt bīstamo slimību ierosinātājus. Dārzā skudras paskābina augsnes pH līmeni, kas sagādā nepatikšanās arī dārzniekiem.   Lai cīnītos ar skudrām un citiem kukaiņiem, piemēram, kā prusaki, var nopirkt dažādus līdzekļus, kuru izvēle tirgū ir diezgan plaša. Bet to sastāvā bieži vien ir insekticīdi no piretrīnu grupas līdzekļiem, piemērām, permetrīns, cipermetrīns, kuri it īpaši ir toksiski kaķiem.  Drīzāk kaķis pats neēdīs indi, bet indes bieži ražo pulveru veidā, un dzīvniekam pastaigājoties, vai guļot apstrādātajās vietās pulv...